Przejdź do głównej zawartości

Bezpieczna emerytura z IKE i IKZE

Nie ma co liczyć na wysoką emeryturę z ZUS.
Aby odłożyć na przyszłość środki,a dodatkowo zadbać, by pieniądze nie straciły na wartości, stworzono programy emerytalne - IKE i IKZE. Teraz planowane jest także uruchomienie planów pracowniczych.

IKE w NN TFI, to darmowe konto bez podatku Belki, którego maksymalna suma wpłat w 2019 r. wynosi 14 295 zł.
IKE Plus już po raz piąty zdobyło tytuł najlepszego IKE na rynku w rankingu Analiz Online za 2018 rok. 
IKZE, to inna forma oszczędzania, której zaletą jest możliwość odliczenia od podatku.
IKZE Plus drugi raz z rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu Analiz Online.
Limit rocznych wpłat dla IKZE w 2019 r wynosi 5 718 zł.
Przy założeniu, że w 2019 r. wpłacisz na IKZE maksymalną możliwą kwotę, czyli 5 718 zł i jesteś w 32% progu podatkowym, oddasz fiskusowi aż o 1 829,76 zł mniej.

Co to w ogóle jest IKE i IKZE?

Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) oraz Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE), a także Pracownicze Programy Emerytalne (PPE), które właśnie są uruchamiane - to formy trzeciego filaru ubezpieczeń. Wykorzystujemy go, by samodzielnie zadbać o dodatkową część emerytury, która ostatecznie będzie wynikiem oszczędzania w trzech filarach.


System emerytalny w Polsce - dla osób ubezpieczonych w ZUS
Pierwszy filar stanowią obowiązkowe ubezpieczenia ZUS, 
Drugi filar, to OFE.- Otwarte Fundusze Emerytalne. Część składki ZUS przekazywana jest do OFE
Trzeci, to IKE/IKZE/PPE

Dla osób, które nie korzystają z ZUS
Powyższy system trzech filarów nie obowiązuje ubezpieczonych w KRUS oraz sfer budżetowych, takich jak służby mundurowe, nauczyciele, górnicy, kolejarze. 

Komentarze

Najpopularniejsze

Koniec promocji - 300 zł z plusem w Banku Millenium

Promocja zakończona

Promocja przedłużona !
Jeżeli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś nic wspólnego z Bankiem Millenium, to teraz możesz zarobić 300 zł za założenie konta!
Czas trwania promocji
Do 5 sierpnia 2019
Do 31 lipca należy złożyć wniosek online TUTAJ

Wymagania
Do 31 lipca należy złożyć wniosek online TUTAJzakładając Konto 360° lub Konto 360° Student. Pula kont promocyjnych jest ograniczona. Spiesz się!W sierpniu, wrześniu i październiku zapewnij min. 1000 zł wpływów zewnętrznych oraz dokonaj min. 1 płatności kartą lub BLIKIEM. Aplikację mobilną aktywuj do 31 październikaDo 30 listopada roku na Twoje nowo otwarte konto trafi 200 zł premii

Dodatkowe 100 zł można uzyskać, spełniając kolejne wymogi:
Złóż wniosek o świadczenie Rodzina 500+ w Millenecie do 31 sierpnia 2019 roku (wniosek znajdziesz w zakładce MilleUrząd), Zaloguj się do bankowości internetowej Millenet i załóż konto swojemu dziecku do 31 sierpnia 2019 roku,Przelej na nowo otwarte Konto 360° Junior min. 100 zł do 31 paźd…

Koniec promocji - Szybkie 400 zł z BNP Paribas na Black Friday! Tylko dla pierwszych 2700 osób.

Promocja zakończona

Super promocja Black Friday z BNP Paribas! Za spełnienie warunków 400 zł dla Ciebie już w grudniu! Tylko do 17 listopada lub 0siągnięcia 2700 rejestracji!
Czas trwania promocji
Od 30.10.2019 do 17.11.2019 lub do osiągnięcia 2700 rejestracji
Dla kogo? Dla osób, które nie są stroną umowy ramowej z bankiemW okresie 9 miesięcy przed podpisaniem umowy nie posiadały lub nie były współposiadaczami kontaCo można dostać?
50 zł bon do wykorzystania w serwisie allegro za założenie konta
dodatkowo 250 lub 350 zł premii na konto za spełnienie warunków

Warunki
wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie promocjizaakceptowanie regulaminu i zgódy na przetwarzanie danych osobowych oraz ich przekazanie do Banku, upoważnienie Banku do przekazania informacji o spełnieniu warunków do uzyskania nagrody,złożenie wniosku o "Konto Otwarte na Ciebie" wraz z kartą debetową i bankowością elektronicznąpodanie we wniosku o konto tych samych danych co w formularzu rejestrującym w promocji

Santander - 300 zł w gotówce i do 530 zł za dodatkową aktywność

III edycja programu Bonus dla klientów, którzy w ciągu ostatniego roku nie mieli konta osobistego w banku Santander.
Do zdobycia 300 zł premii i do 530 zł lub więcej w postaci zwrotu za rachunki i polecenie konta.

O promocji
To już trzecia odsłona cieszącej się dużym zainteresowaniem uczestników promocji banku Santander przy współpracy z firmą Rankomat.
Za założenie konta osobistego, w dość łatwy sposób można uzyskać premię w wysokości 300 zł. Wystarczy spełnić nieskomplikowane warunki.

Dla kogo?
Promocja jest przeznaczona dla osób, które od 01.01.2019 do czasu złożenia wniosku o udział w niej, nie były posiadaczami konta osobistego bądź oszczędnościowego w banku. Mogą być natomiast klientem biznesowym, czyli posiadać konto firmowe prowadząc działalność gospodarczą.

Warunki dla uzyskania premii

Założenie profilu uczestnika na stronie promocjiWyrażenie zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej (ze względu na udział firmy obsługującej promocję w imieniu banku)Zaakceptowanie regulaminuKliknięcie w …

Przypominajka terminów